Warsztaty indywidualne

Muzeum, ponieważ przedstawiamy historię od ziarna do tabliczki czekolady – najpierw na zawieszonych grafikach, następnie w filmie. Wizyta w naszym muzeum to podróż w głąb Afryki i plantacji drzew kakaowca. Tu dowiecie się wszystkiego o historii kakao i czekolady, o uprawie i jej drodze do Europy (krótki film w naszym kinie). Zapoznacie się z opakowaniami i przedmiotami związanymi z historią czekolady. Podczas wycieczki możecie spróbować naszych pysznych wyrobów, czyli prawdziwych czekolad, a następnie zaprezentujemy Wam, jak powstają belgijskie czekoladki, które oczywiście bez ograniczeń degustujemy. Spodziewany czas wizyty wraz z warsztatem to około 50 minut. Zapraszamy do Poznania w Toruniu tylko warsztaty grupowe.

Muzeum Czekolady Poznań, ul. Wrocławska 12

Zapraszamy do odwiedzania  7 dni w tygodniu, w godzinach od 10:00 – 18:00.

Wejścia o równych godzinach:

10:00 / 11:00 / 12:00 / 13:00 /14:00 /15:00 /16:00 / 17:00

Muzeum Czekolady Toruń, ul. Łazienna 30

Zapraszamy do odwiedzania  tylko grupy szkolne i przedszkolne oraz półkolonie w godzinach od 10:00 – 18:00. Nie ma wejść indywidualnych.

Wstęp – bilety:

• dorośli towarzysząco 15,00 zł / z warsztatem 38,00 zł / os.
  • dzieci (do 16 roku życia) 15,00 zł / z warsztatem 35,00 zł / os.

Na przygodę i zabawę z czekoladą zapraszamy:

DZIECI

Całkowity koszt wejścia do muzeum wraz z warsztatem to 35,00 zł / osobę. Oferta dotyczy dzieci. Rodzic może uczestniczyć w warsztacie z dzieckiem (nadzorować przebieg) – opłata osoby towarzyszącej 15 zł. Udział we wszystkich degustacjach.

DOROSŁYCH

W naszej ofercie mamy propozycję warsztatów czekoladowych dla osób dorosłych. Całkowity koszt atrakcji  to 38,00 zł / osobę. Oferta dla młodzieży (od 18 roku życia) i dorosłych.

Plan: wejścia do muzeum + warsztaty (dzieci i dorośli).

Zwiedzanie

• Prezentacja wyrobu pralin wraz z degustacją.
  • Prezentacja na ekranie całego procesu powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki.
  • Graficzna sceneria historii powstawania czekolady od ziarna do tabliczki.

• Każdy uczestnik otrzymuje strój deseranta.
  • Każdy uczestnik tworzy własną tabliczkę czekolady.
  • Każdy uczestnik pakuje zrobioną przez siebie tabliczkę czekolady i zabiera do domu.

Dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z nauczycielem proponujemy zwiedzanie muzeum wraz z warsztatem po obniżonej cenie specjalnej 29,00 zł za ucznia i wstęp wolny dla nauczycieli. Grupom szkolnym zalecamy rezerwacje, przynajmniej 7 dni wcześniej, a najlepiej z dużym wyprzedzeniem również w innych godzinach. Zalecamy również korzystanie z warsztatów szkolnych. UWAGA!

1 opiekun na każde rozpoczęte 10 uczestników – gratis.